Den pohádek v Divadle Bez zábradlí!

7. 3. 2023 se vaše děti mohou těšit na pohádku Princezna ze mlýna a na premiéru dětského muzikálu Ať žijí strašidla!
PRINCEZNA ZE MLÝNA
Pohádka
7.  3. 2023 od 9:00
 
Divadelní spolek Star představuje pohádku Princezna ze mlýna, která je na motivy pohádky Princezna ze mlejna od režiséra Zdeňka Trošky. Diváci se mohou těšit na roztržitého čerta, milého vodníka, čarodějnici, Elišku, Jindřicha a třeba na hodného mlynáře.
 
O čem pohádka je?
V jihočeské vísce, uprostřed stříbrných rybníků a tmavých lesů, žije pohledný mládenec Jindřich, který se jednoho dne vydá do světa s pevným rozhodnutím vysvobodit zakletou princeznu.
Na své cestě se dostane do mlýna, kde žije se svým otcem mlynářem, krásná Eliška. Mládenec se Elišce líbí, namluví mu proto, že v rybníce je zakletá princezna a on ve mlýně zůstává jako pomocník. To se nelíbí místnímu čertovi a vodníkovi, kteří si na mlynářovu dceru myslí. Snaží se, seč jim síly stačí, aby mohli pomocí kouzel a intrik mládence Jindřicha ze mlýna vypudit.
Ve mlýně se objevuje třetí ženich: starý, bohatý knížepán, a protože Eliška všechny nápadníky odmítá, mlynář se rozzlobí. Určí lhůtu: buď si do úplňku ženicha sama vybere nebo ji dostane ten, kdo si o ni první řekne. Nastává boj mezi ženichy.
Režie: David Kastl
Hrají: Irena Lee, Aaron Jelínek, Ivan Růžička, Iva Džavan, Břetislav Pexa, Jan Fuchs, David Kastl, Michael Džavan, Veronika Staňková
Vstupné: 80 Kč/ osoba

—————————————-

AŤ ŽIJÍ STRAŠIDLA!
Dětský muzikál
Premiéra
7. 3. 2023 od 18:00

Setkejte se s partou dětí z podhradí rytíře Brtníka. Co vás čeká a nemine, jsou intriky dospělých, nadpřirozené bytosti, překážky, a jestli láska a odhodlání ruku v ruce s kuráží zvítězí, tak to se přijďte přesvědčit. 

V neobyčejném muzikálovém dobrodružstvíAť žijí strašidla! Muzikál je inspirován oblíbeným dětským filmem Ať žijí Duchové! z roku 1977.
 
O čem muzikál je?
Parta dětí z blízké obce chce mít svoji vlastní klubovnu. Pro svůj záměr si vybere zdejší opuštěný hrad Brtník, který je však spíše zříceninou, na které straší rytíř Vilém z Brtníku a jeho dcera Leontýnka. O využití hradu má rozhodnout DrPrHrBr (Družstvo Pro Hrad Brtník). Druhou variantou využití je pěstírna žampionů, kterou prosazuje především radní a vedoucí místní samoobsluhy v jedné osobě Jouza se svou švagrovou. Nejdříve se místní radní nemohou dohodnout, avšak děti je nakonec přesvědčí, že dokáží hrad opravit. Pomáhá jim rytíř Vilém Brtník z Brtníku svými kouzly a další nadpřirozené bytosti (trpaslíci). Jeho dcera Leontýnka je v závěru příběhu vysvobozena a stane se opět smrtelným člověkem.
 
Režie: Iva Džavan
Asistent režie: David Kastl
Choreografie: Jakub Kirchner
Zpěv: Aaron Jelínek 
Hrají: Irena Lee, Mlada Farská, Aaron Jelínek, Jan Fuchs, Ivan Růžička, Julia Morkov, Iva Džavan, Julie Landová, Michael Džavan, David Kastl, Matěj Hos, Veronika Staňková
 
Vstupné: dospělý/ 390 Kč, dítě/ 80 Kč

Nenechte si ujít nová představení nebo vstupenky, přihlaste se k odběru newsletteru.
Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.