Iliada v Lidicích

Divadlo Bez zábradlí a Památník Lidice Vás zvou na neopakovatelný kulturní zážitek 7. srpna 2021.

Milí přátelé, 

máme pro vás výjimečnou novinku. 

Již jsme zde psali o tom, že naším nejnovějším představením je moderní adaptace toho největšího eposu světové literatury, Homérovy Iliady. Díky skvělému textu autorů adaptace, Lise Peterson a Denisi O’Hare, práci amerického režiséra Guye Robertse i hudbě skotského skladatele Patricka Neila Doyla vzniklo představení, kterému se daří ukázat, že Homérova práce nepatří jen do osnov hodin literatury, ale že jde o dílo plné emocí, příběh, který byl aktuální v každé etapě lidských dějin. Pojednává totiž o válce. 

Je nám proto ctí, že k vůbec prvnímu uvedení této hry dojde 7. srpna ve 20:00 v místě, které bylo válkou poznamenáno jako žádné jiné – v Lidicích. Výtěžek společného projektu Divadla Bez zábradlí a Památníku Lidice pak půjde na Vojenský fond solidarity, jehož posláním je pomáhat těm, kteří jsou válce nejblíže, vojákům a jejich rodinám. 

Půjde o mimořádnou událost, která se již nebude opakovat. Celá scéna byla pro tuto příležitost upravena přímo na míru prostředí, ve kterém se představení odehraje. Součástí vstupenky bude zároveň i vstup do areálu Památníku Lidice včetně komentované prohlídky pietního území, prohlídky Lidické sbírky výtvarného umění s její kurátorkou, Mezinárodní dětské výtvarné výstavy nebo expozice Stavíme nové Lidice. 

Neváhejte proto navštívit 7. srpna Lidice. Jen patnáct minut od pražského Vítězného náměstí budete mít příležitost navštívit významné pietní místo našich dějin, navštívit zajímavé expozice, zhlédnout neopakovatelné divadelní představení a přispět na dobrou věc. 

Lístky jsou již v prodeji, přičemž si můžete vybrat v různých cenových úrovních. Čím dražší lístek si koupíte, tím více Vojenský fond solidarity podpoříte.


Nenechte si ujít nová představení nebo vstupenky, přihlaste se k odběru newsletteru.
Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.