Iliada v Lidicích již tuto sobotu

V sobotu 7. srpna ve 20:00 proběhne jedinečná předpremiéra Homérovy Iliady v Lidicích. V ceně představení je komentovaná prohlídka pietního území a lidických výstav.

Milí přátelé Divadla Bez zábradlí, 

již za několik dnů (7. srpna) se uskuteční jedinečná předpremiéra moderní adaptace Homérovy Iliady v Lidicích. Pokud ještě nemáte lístek, můžete to napravit buď z pohodlí vašeho domova (nebo home officu) kliknutím zde, nebo si můžete udělat výlet do Lidic, kde lze lístky koupit se slevou za 350 Kč. Výtěžek z představení pak půjde Vojenskému fondu solidarity, který pomáhá českým vojákům a jejich rodinám. Kromě dobrého pocitu z přispění bohulibému účelu se ke každé vstupence váže i komentovaná prohlídka lidického pietního území a lidických expozic, což rozhodně stojí za to. Harmonogram celého dne, který vyvrcholí provedením Iliady, je následující: 

  1. Komentované prohlídky pietního území s průvodkyněmi budou probíhat od 16 hodin vždy v celou hodinu, tzn. v 16.00, 17.00, 18.00 a 19.00 hodin. Sraz zájemců bude u stanoviště „Tribuna“ na parkovišti Památníku Lidice, kde bude současně probíhat prodej vstupenek na představení.
  2. Komentované prohlídky Lidické sbírky výtvarného umění s její kurátorkou se můžete zúčastnit dvakrát, první proběhne v 17 hodin v Lidické galerii a poslední od 18.00 hodin. V galerii můžete navštívit i Mezinárodní dětskou výtvarnou výstavu.
  3. Komentované prohlídky expozice rodinného domu č. p. 116 „Stavíme nové Lidice“ budou organizované pro návštěvníky představení v 17.00 a 18.00. 
  4. Představení Iliada začne ve 20:00. 

Zajímá vás, co si o představení v Lidicích myslí představitel hlavní role Karel Heřmánek ml. a režisér inscenace Guy Roberts? Můžete se podívat na krátké rozhovory zde: 

https://fb.watch/77uPTDXXWZ/ 

https://fb.watch/77uOnDxPxf/ 

Bude to jistě nezapomenutelný den a moc nás těší, že jej budeme moci strávit společně s vámi.

Vaše Divadlo Bez zábradlí


Nenechte si ujít nová představení nebo vstupenky, přihlaste se k odběru newsletteru.
Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.