Letní hraní pod brněnským nebem

Divadlo Bez zábradlí se po roce vrací na venkovní scénu brněnského Biskupského dvora.

Milí diváci, 
po roce se vracíme pod brněnskou katedrálu, kde na Biskupském dvoře odehrajeme čtveřici představení. A vybere si každý!

Těšíme se obzvlášť na 8. srpna, kdy budeme hrát Iliadu, moderní dramatizaci slavného Homérova eposu. Krom toho, že to je naše úplná novinka, jde totiž o krásné představení, které jasně dokazuje, že Homér nám má stále co říct. Je to také velká herecká výzva pro Karla Heřmánka ml., který celé představení musí utáhnout sám. Máte jedinečnou příležitost užít si skutečně obdivuhodný herecký výkon v jedinečném prostředí Biskupského dvora.


A pak budou mít brněnští diváci možnost zhlédnout naše osvědčené klasiky. 9. srpna to bude skvělá italská komedie Tři muži na špatné adrese. Na jejím začátku stojí naprosto nepravděpodobná titulní situace, kdy tři muži, kteří se v životě neviděli, omylem dorazí v týž moment na totéž místo, přičemž každý chtěl původně někam úplně jinam. Ale jak se postupně ukáže, i to se dá celkem rozumně vysvětlit, zvlášť když se to porovná s tím, co se na špatné adrese začne dít vzápětí.

 

10. srpna ubezpečí diváky Václav Vydra a Josef Carda o tom, že večeřet s blbcem nikdy není žádný med. Otázka však zní, kdo je tady vůbec blbec. Mnoha lety a stovkami repríz prověřená a vypilovaná komedie Francise Vebera Blbec k večeři neztrácí nic na své síle vyvolávat jednu salvu smíchu za druhou.

Brněnskou štaci uzavřeme vskutku státnicky. 11. srpna uvedeme jednu z nejúspěšnějších britských komedií posledních let, adaptaci slavného seriálu Jistě, pane premiére! V hlavních rolích Dana Morávková, Josef Carda a Karel Heřmánek.

Lístky jsou již v prodeji, tak neváhejte, ať vám neuniknou ta nejlepší místa!


Nenechte si ujít nová představení nebo vstupenky, přihlaste se k odběru newsletteru.
Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.