Noc divadel 20. listopadu: Fresh Air

Divadlo Bez zábradlí se opět účastní každoroční přehlídky divadel, která letos nese podtitul Fresh Air.

Noc divadel 2021

Srdečně vás zveme na 9. ročník Noci divadel, který se uskuteční tradičně třetí listopadovou sobotu – 20. 11. 2021, letos s podtitulem Fresh Air.

Připraven je program pro nejmenší diváky, kteří se mohou zúčastnit žonglovacího workshopu s herečkou Danielou Šiškovou. Nabídneme také pohádkovou podívanou – loutkové představení Divadla KA2.

Pro dospěláky jsme si přichystali odpolední reprízu muzikálu Cikáni jdou do nebe, také scénické čtení v divadelní kavárně #OffStage, kde budeme číst autorskou hru Petra Kubáta s názvem Telefonní příběhy. Večerní program nabídne naší novinku Iliada v hlavní roli s Karlem Heřmánkem ml. za zvýhodněné vstupné!

Noc divadel zakončíme opět v divadelní kavárně, kde bude probíhat diskuzní panel s tvůrčím týmem Cabaretu. Dramaturg Kryštof Pavelka a režisér Adam Skala zodpoví na všechny dotazy a přesvědčí vás, že tuto podívanou byste si rozhodně v našem divadle neměli nechat ujít!

Ve foyer našeho divadla si budete moci prohlédnout fotografie a grafiky, které mapují 30 let existence našeho divadla. Přijďte se s námi setkat, pobavit a strávit příjený čas s herci Divadla Bez zábradlí.

Těšíme se na vás!

Program Noci divadel v Divadle Bez zábradlí

13 -14.00 WORKSHOP PRO NEJMENŠÍ DIVÁKY (divadelní kavárna)

Workshop pro nejmenší s Daniellou Šiškovou. Žonglovací dílna spojená s výrobou míčku.

Vyrobíte si vlastní žonglovací míčky, které si můžete odnést domů a dál trénovat! V téhle dílně se totiž naučíte základy žonglování.

14.00 – 14.30 POVĚSTI Z PRAHY

Loutkové představení Divadlo KA2. V chrámu sv. Víta v Praze bije srdce největšího českého zvonu v Čechách. Jak je vlastně velký? Jak je starý? Má nějaké jméno? A jak ho tam, sakrblé, nahoru dostali? Co se dělo v tom prapodivném růžovém Faustově domě poté, co se stalo to, co se tam stalo?! A jak se skončil příběh vodní panny z tůní? Samé otázky, na které mají naše loutky odpověď!

Speciální vyprávění pro Noc divadel s krásnými loutkami a poutavými příběhy od Divadla Ka2!

Délka představení 30 min.

Pro diváky od 4 let.

18.00 -19.30 TELEFONNÍ PŘÍBĚHY (divadelní kavárna)

Inscenované čtení textu Petra Kubáta. Pásmo vtipných telefonních dialogů, v němž jsou leckdy až absurdní telefonáty mezi operátorkami různých společností a různými muži. Těchto šest rozhovorů je po kabaretním způsobu prolnuto hudebními předěly, dialogem mezi potenciální operátorkou a jejím zaměstnavatelem, krátkými rozhovory mezi partnery a či hovory ze záznamu. Dva herci se střídají ve více rolích, čímž hra získává na dynamice a důmyslně za sebe řadí vtipné pasáže.

Na přetřes přijde např. téma sociálních sítí a informací, které o lidech tyto sítě mají, téma call center, všemožných „výhodných“ nabídek a půjček… Celkově nakonec konstatuje, že všechen ten technický pokrok v komunikaci mezi lidmi je spíše zbytečný a zneužitelný.

Chytrá komedie patřila k finálovým textům Anonymní dramatické soutěže 2018.

Účinkují: Nikol Kouklová a Petr Kubát

20-21.30 ILIADA (jeviště)

Moderní adaptace jednoho z nejstarších eposů naší civilizace. Mimořádné představení, které rafinovaně propojuje prvky původního homérského projevu s moderním jazykem, humornou polohu plnou životního nadhledu s pasážemi vyjadřujícími prožitky, které nás jednotlivě přesahují a navzájem spojují.

Hrají: Karel Heřmánek ml., Nikol Kouklová a Fanette Ronjat

22.00 DISKUZNÍ PANEL (divadelní kavárna)

Na vaše dotazy ohledně ikonického muzikálu zodpoví tvůrčí tým Cabaretu v zastoupení režiséra Adama Skaly, dramaturga Kryštofa Pavelky a herců Karla Heřmánka a Nikol Kouklové.


Nenechte si ujít nová představení nebo vstupenky, přihlaste se k odběru newsletteru.
Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.