Noc divadel 2023 v Divadle Bez zábradlí

Na Noc divadel si Divadlo Bez zábradlí připravilo program pro nejmenší diváky i dospělé! V odpoledních hodinách proběhne v divadelní kavárně OffStage divadelní dílnička pro děti i rodiče s Henie Hornáčkovou a večer se uskuteční derniéra inscenace Kvartet s diskuzí a setkáním s herci po představení.
Letošní Noc divadel v Divadle Bez zábradlí nabídne program pro malé i velké.
Divadelní dílnička S Henie, kterou můžete mimo jiné znát z pořadu ČT D Tance z pohádkového rance, je tvůrčí divadelní workshop pro děti, který rozvíjí umělecké cítění dětí, jejich myšlení fantazii. Během dílničky v rámci noci divadel si zahrajeme na mocný přírodní živel Oheň a navštívíme jedno království, kde oheň chybět nesmí. Tam si společně s čertíky zazpíváme, zahrajeme spoustu zábavných her a zatančíme čertí tanec.
Divadelní dílnička nabízí rodinám nejen jedinečný zážitek, ale především rozvíjí umělecké cítění dětí, jejich myšlení a fantazii. Rodičům pak dává možnost strávit aktivně čas se svými dětmi. Dílnička obsahuje improvizační a pohybová cvičení, námětové hry, práci s literárním textem, rytmická cvičení a trénink komunikačních schopností. Na konci divadelní dílny si rodiče s dětmi můžou vyzkoušet zahrát své vlastní představení.
Začátek: 15:00
Doporučený věk: 4 až 8let
Délka programu: 45min.
Vstup dobrovolný.

Jubilejní 150. repríza bude zároveň derniérou inscenace Kvartet

Penzion pro vysloužilé operní umělce je poslední štací někdejších pěveckých virtuózů, Cissy (V. Freimanová), Wilfa (R. Hrušínský) a Reggieho (Z. Žák). Příchod jejich bývalé kolegyně, slavné sopranistky Jean (J. Švandová), která byla krátký čas Reggieho manželkou, rozvíří jinak poklidnou hladinu jejich životů. Plán zazpívat na tradičním koncertu k výročí narození Verdiho kvartet z Rigoletta je ohrožen. Přenesou se bývalí přátelé přes někdejší neshody a zášť? Podaří se jim sladit v zájmu hudby své odlišné povahy? Lze aspoň na chvíli zastavit čas a vzkřísit zašlou slávu?
V křehké hře s velkou dávkou typicky britského humoru se dojemně, ale bez laciného sentimentu, hovoří o lidech, kteří možná už mají produktivní věk za sebou, ale neztrácejí touhu žít, vůli něco udělat a hlavně snít. Inscenaci o umění stárnout a nesmrtelnosti ducha uvede Divadlo Bez zábradlí na Noc divadel naposledy. Pokud jste tedy tuto laskavou komedii z pera oscarového scénáristy Ronalda Harwooda neviděli – hoří to! Máte možnost ji zhlédnout už pouze 18. listopadu od 17 hodin.
Po představení proběhne v divadelní kavárně diskuze s herci, kterých bude možné zeptat se na cokoliv, co vás v souvislosti s tímto divadelním kusem bude zajímat.

Nenechte si ujít nová představení nebo vstupenky, přihlaste se k odběru newsletteru.
Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.