30. narozeniny Divadla Bez zábradlí

Off–program
Oslava třicátého roku existence Divadla Bez zábradlí ve společnosti hvězd, jakými jsou Jiří Bartoška, Pavel Zedníček, Jana Švandová, Dana Morávková, Jarek Nohavica, Ondřej Havelka a dalších.
Délka představení120 minut
Koupit vstupenky

Termíny představení

Termíny představení 01
Nejsou žádné budoucí představení

Anotace

Anotace 02
Divadlo Bez zábradlí slaví třicet let své existence

V září Divadlo Bez zábradlí zahájilo jubilejní 30. sezónu, a to je důvod k pořádné oslavě! Ve čtvrtek 4. listopadu od 19 hodin pro své diváky a přátele přichystalo slavnostní program plný vzpomínek a historek, kterým bude provázet moderátor Aleš Cibulka. Těšit se můžete na herecké osobnosti, které jste mohli na jevišti Divadla Bez zábradlí vídat od počátku jeho existence: Veroniku Freimanovou, Danu Morávkovou, Janu Švandovou, Jiřího Bartošku, Josefa Cardu, Jana a Rudolfa Hrušínské, Petra Pospíchala, Pavla Zedníčka, Zdeňka Žáka, zakladatelskou dvojici Hanu a Karla Heřmánkovy a spoustu dalších. O hudební složku se postarají zvláštní hosté Ondřej Havelka a Jaromír Nohavica. Ve foyer divadla bude k příležitosti narozenin připravena výstava fotografií, plakátů a dalších materiálů, které jsou s třicetiletou existencí této scény spjaty.

Za těch třicet let má Divadlo Bez zábradlí za sebou řadu věhlasných inscenací, které přilákaly tisíce diváků a jichž se odehrály stovky repríz – hry jako Jakub a jeho pán, Revizor, Blbec k večeři, Tři muži na špatné adrese, Hráči, Kontrabas a mnoho dalších. Na těchto i jiných inscenacích spolupracovaly takové režisérské legendy, jakými jsou Jiří Menzel, Boris Ščedrin nebo Sergej Fedotov. Z poslední doby připomeňme úspěšnou komedii Hra, která se zvrtla, muzikály Cikáni jdou do nebe a Cabaret (jenž kromě notoricky známých jazzových melodií láká na devítihlavý orchestr pod vedením Jakuba Šafra) nebo monodrama Iliada.  

Jak na začátky vzpomíná zakladatel, herec, režisér a umělecký ředitel v jedné osobě Karel Heřmánek? Jaká byla spolupráce s Jiřím Menzelem? A jakou cestou se bude nyní, pod novým vedením Karla ml. a Josefa Heřmánkových, divadlo ubírat? Odpovědi na tyto otázky se diváci dozví první listopadový čtvrtek, kdy spolu s plejádou hereckých osobností oslaví završení třetí dekády této významné pražské scény.  

Nenechte si ujít nová představení nebo vstupenky, přihlaste se k odběru newsletteru.
Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.