Garderobiér

Ronald Harwood
KomedieDrama
Divadelní principál, hlavní herecká hvězda, a jeho garderobiér. Zvláštní a nerozlučný vztah dvou lidí, které spojila láska k divadlu. Na Londýn padají bomby a Sir všemu navzdory svádí boj sám se sebou, svým okolím i svou poslední velkou rolí Krále Leara. Divadlo a život se prostupují.
RežieKarel Heřmánek Délka představení130 minut
Koupit vstupenky

Termíny představení

Termíny představení 01

Anotace

Anotace 02

Dvou sté dvacáté sedmé představení Krále Leara. Kdysi hvězdný shakespearovský herec a despotický principál kočovné společnosti, který si říká Sir, je u konce s dechem. Na Londýn dopadají bomby nacistické Luftwaffe, ale ani ty Sirovi nezabrání v touze hrát. Celý svůj život zasvětil divadlu. Teď ho ale zrazuje paměť i zdraví. Po boku mu však stojí jeho věrný garderobiér Norman, který o svého pána oddaně pečuje a pomáhá mu sehrát jeho poslední velkou roli. Dramatické situace střídá humor, shakespearovské drama se prolíná s realitou.

Jeden z nejslavnějších pohledů do divadelního zákulisí od autora oscarového Pianisty, Ronalda Harwooda. Autor sám byl kdysi osobním garderobiérem u sira Donalda Wolfita v Shakespearovské společnosti. Tuto svou zkušenost později zúročil k napsání své hry, díky níž dosáhl v roce 1980 celosvětového uznání. Hra je poctou Shakespearovi, divadlu, herectví i všem anonymním lidem ze zákulisí, bez nichž by divadlo nemohlo existovat.

Tvůrci

Tvůrci 03
Autor
Ronald Harwood
Režie
Karel Heřmánek
Překlad
Jan Hančil
Scéna
Jan Dušek
Kostýmy
Jan Dušek

Herecké obsazení

Herecké obsazení 04
Norman

Josef Carda

Sir

Karel Heřmánek st.

Lady

Barbora Kodetová

Madge

Dana Syslová

Geoffrey Thornton

Zdeněk Dušek

Irena

Eva Podzimková

Irena

Vanda Chaloupková

Oxenby

Karel Heřmánek ml.

Oxenby

Martin Kubačák

Fotogalerie

Fotogalerie 05
Nenechte si ujít nová představení nebo vstupenky, přihlaste se k odběru newsletteru.
Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.