Láska z mládí

Ivan Calbérac
Komedie
Nad ideály mládí se můžete s úsměvem dojmout. Ale když zjistíte, že takovým ideálem byla žena, kterou jste si kdysi v mladické nerozvážnosti vzali za ženu a pak na to zapomněli, můžou vám také zbýt jen oči pro pláč.
RežieRoman Zach Délka představení150 minut
Koupit vstupenky

Termíny představení

Termíny představení 01

Anotace

Anotace 02
Láska z mládí

Antoinovi se v životě dařilo. Vlastní pílí se vypracoval k ohromnému jmění, žije s aristokratkou Diane z rodu Bourbonů. Tu si vezme za ženu, jen co pro ni koupí zámek kousek na jih od Paříže. Pak se ovšem zjeví Maryse, Antoinova dávná láska z mládí, láska, kterou si v mládí vzal za zákonnou manželku – a pak na to zapomněl. Vyhlídka na svatbu i život na zámku se rázem komplikuje. Nezbývá než na Maryse vymyslet lest. Výsledkem je inteligentní komedie plná absurdních situací a humorných dialogů. 

V představení je použit stroboskop.

Recenze

„Láska z mládí má divácky vděčné situace i svižně napsané dialogy… Ve svém celku je Láska z mládí večerem, který diváky spolehlivě baví vršením gagů i kolísáním Antoina mezi oběma osudovými ženami.“

Radmila Hrdinová, novinky.cz

,,Režijní optika Romana Zacha se s žánrem komedie p(r)otkala vysloveně šťastně. Většina rozehraných akcí nepostrádá lehkost, citlivě ukočírovaná míra situační komiky nechává optimální prostor pro adekvátní vyznění vtipu a point. Nadchnul mě šmrncovní komediální talent Lucie Žáčkové, ve svěřené roli je osobitě odzbrojující. Ostatně, sympatická herecká partneřina všech je zde tím, co k celkově vkusné zábavě a příjemnému diváckému zážitku přispívá zásadním způsobem. 
Helena Grégrová  70 %, i-divadlo.cz

„Silná herecká sestava rozehrála před diváky odpočinkovou, ale dobře napsanou a vypointovanou komedii. Námět, kdy autor vsadí zpovykanou dvojici do pro ni zcela cizího prostředí, v tomto případě boháče do bytu nižších sociálních vrstev, je vděčný sám o sobě a Zach s Žáčkovou si jej vysloveně vychutnávají… Láska z mládí v Divadle Bez zábradlí je tak příjemná komedie, která vedle zábavy nabídne i dobré herecké výkony.“

Tomáš Šťástka, idnes.cz

Tvůrci

Tvůrci 03
Autor
Ivan Calbérac
Režie
Roman Zach
Překlad
Sarah Biderman
Scéna
Světlana Milotová
Kostýmy
Andrea Králová
Hudba
Jan Matásek
Asistence
Lenka Fohlová

Herecké obsazení

Herecké obsazení 04
Antoine Lopez

Roman Zach

Diane D'Assenois

Lucie Žáčková

Diane D'Assenois

Nikol Kouklová

Maryse Dutilleul

Diana Toniková

Chung

Ha Thanh Špetlíková

Gilles Rougeron

Prokop Zach

Gilles Rougeron

Karel Heřmánek ml.

Pierre

Zdeněk Dušek

Fotogalerie

Fotogalerie 05

06
Nenechte si ujít nová představení nebo vstupenky, přihlaste se k odběru newsletteru.
Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.