Motýlí vytí

Alejandro Román Bahena
DramaOff–program
TRES DESEOS. Jedna z částí dramatické tetralogie Padlá těla současného mexického autora Alejandra Romána Bahena, jejímž společným tématem je žena jako hlavní postava, žena v extrémní situaci, žena zranitelná, podléhající a závislá na vnějším systému.
RežieViktorie Čermánková Délka představení90 minut
Koupit vstupenky

Termíny představení

Termíny představení 01
Nejsou žádné budoucí představení

Anotace

Anotace 02
Projekt platformy TRES DESEOS.

Děj je situován na tajnou kliniku v Mexico City a souběžně se odehrává i na letišti v New Yorku. Prolínají se zde osudy dvou žen, Denisse a Vanessy, které nejdříve pracovaly jako modelky, ale později se z nich staly placené společnice. S postupem času, kdy zároveň progresivně konzumují drogy v rámci vybraných společenských večírků, jejich společenský statut i cena klesají, a jejich opotřebovaná těla jsou použita k pašování drog a v poslední fázi této dekadentní spirály [tělo-zboží-transakce-násilí] rozebrána na orgány.

Hra je kompilací rozhovorů, zpráv z tisku i televize, které autor použil, aby zatáhl diváka do hry a donutil ho k účasti na svém způsobu vidění světa.

Alejandro Román Bahena je mexický dramatik narozen v Cuernavaca, Morelos v roce 1975. Vystudoval Centro de Arte Dramático (Centrum dramatického umění), obor specializovaných scénických studií „Seki-Sano“ a za svoji dramatickou tvorbu (např. Ánima Sola, Horká krev, Motýlí vytí, Křižovatka, První linie, Půlnoční mše) získal mnohá ocenění mj. Manuela Herrery. Jeho hry byly vydány např. v Německu, Kanadě, Spojených státech. Románova dramatika je extrémně atraktivní, ve svých tématech autor reaguje na pulzující každodenní skutečnost, je stále ve střehu a vždy připravený využít každé příležitosti k napsání žhavé reportáže, zachytit neobvyklou událost, skandál, katastrofu, požár, kolektivní popravy, sériové vraždy, uťaté hlavy, které se kutálejí po tanečních parketech nočních klubů…

Dramatik ve svých hrách pracuje vždy s malým obsazením, ale každá postava oplývá bohatostí názorů a jejími ústy nehovoří pouze účastníci, oběti či očití svědkové násilí, ale také jakési sociální povědomí obyčejných lidí i z těch nejvzdálenějších míst země, včetně samotného zhmotnělého prostředí, ať už se jedná o budovy, zeměpisné krajiny, meteorologické, kulturní, či ideologické prostředí.

Hrají

Kristýna Jedličková, Tereza Marečková a Daniel Krečmář.

TRES DESEOS

TRES DESEOS, z. s. je otevřená umělecká platforma, zaměřená na mezinárodní reciproční projekty s akcentem na španělskou a latinskoamerickou kulturu s cílem připravit solidní zázemí pro festival TRES DESEOS prezentující to nejzajímavější ze současné španělské a latinskoamerické dramatiky. Cílem spolku je představit českému divákovi současné hry reflektující sociálně politické dění v hispánském světě a vytvářet tak místo pro setkávání témat, myšlenek i umělců.

Tvůrci

Tvůrci 03
Autor
Alejandro Román Bahena
Režie
Viktorie Čermánková
Dramaturgie
Kateřina Popiolková
Překlad
Romana Rédlová
Scénografie
Romana Rédlová
Produkce
Lucie Gabrovská

Fotogalerie

Fotogalerie 05
Nenechte si ujít nová představení nebo vstupenky, přihlaste se k odběru newsletteru.
Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.