Noc divadel - Scénické čtení PROMĚNY od Franze Kafky

Off–program
Scénické čtení povídky od Franze Kafky v neobvyklé interpretaci Dodo Gombára a Lucie Kolouchové. Na text Gombárovi adaptace se můžete těšit v podání herců Karla Heřmánka ml., Hany Heřmánkové, Petra Pospíchala, Nikol Kouklové, Marie Renčové Kružíkové a Matěje Votočka. Koná se v divadelní kavárně OffStage.
Délka představení90 minut
Koupit vstupenky

Termíny představení

Termíny představení 01
Nejsou žádné budoucí představení

Anotace

Anotace 02
Noc divadel - Scénické čtení PROMĚNY od Franze Kafky

Scénické čtení PROMĚNY od Franze Kafky

16.00 – 17.30
Scénické čtení povídky od Franze Kafky v neobvyklé interpretaci Dodo Gombára a Lucie Kolouchové. Povídku Proměna (v originále Die Verwandlung) napsal Franz Kafka v roce 1912 a patří mezi několik málo Kafkových děl, která vyšla ještě za jeho života. Kafka tehdy pracoval jako úředník a za spisovatele se nepovažoval –  psaní pro něho bylo odreagováním a s výsledky své literární činnosti byl častěji nespokojen než spokojen. A k Proměně byl ještě kritičtější než obvykle: tvrdil, že nedokáže pochopit, jak může psát takové „nechutné historie“. Přesto se Proměna stala jeho vůbec nejznámějším dílem a zařadila se mezi skutečné světové bestsellery.

Proměna se už dočkala mnoha uměleckých zpracování: pozoruhodnou divadelní adaptaci přineslo např. Divadlo Komedie v režii Arnošta Goldflama v roce 2003 nebo Švandova divadlo v režii Dodo Gombára v roce 2014. Na text Gombárovi adaptace se můžete těšit v podání herců Karla Heřmánka ml., Hany Heřmánkové, Petra Pospíchala, Nikol Kouklové, Marie Renčové Kružíkové a Matěje Votočka.

Kapacita míst v kavárně je 56 míst. Doporučujeme udělat si rezervaci předem na emailu nikol.kouklova@bezzabradli.cz. Vstup dobrovolný.

Nenechte si ujít nová představení nebo vstupenky, přihlaste se k odběru newsletteru.
Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.