Vesničko má středisková

Jiří Menzel
KomedieOff–program
Oblíbený film Jiřího Menzela uvádíme v rámci Festivalu Jiřího Menzela v Divadle Bez zábradlí
Délka představení98 minut
Koupit vstupenky

Termíny představení

Termíny představení 01
Nejsou žádné budoucí představení

Anotace

Anotace 02
Součástí Festivalu Jiřího Menzela je i projekce filmu Vesničko má středisková

Mimořádná projekce jednoho z nejoblíbenějších filmů české kinematografie za účasti Jánose Bána, představitele Otíka, a scénáristy Zdeňka Svěráka. Po celý den budou navíc ve foyer divadla pro diváky vystaveny sošky Oscara a Zlatého medvěda, kterými byl režisér Jiří Menzel za svá díla odměněn.

Mentálně opožděný družstevní závozník Otík Rákosník (János Bán) způsobuje svému řidiči, panu Pávkovi (Marian Labuda), jeden malér za druhým. Pávek je chápavý a trpělivý, ale jen do jisté snesitelné míry. A ta se naplní, když kvůli Otíkovi Pávek při couvání zbourá betonový sloupek jednoho pražského chalupáře. V té době zrovna Otík dostane nabídku, aby svou chalupu vyměnil za byt v Praze. Chudák chlapec netuší, že na jeho domek si brousí zuby vlivný pražský ředitel. Než by měl ale od Pávka přestoupit k cholerickému vzteklounovi Turkovi (Petr Čepek), to se raději přestěhuje do velkoměsta.

Komedie scenáristy Zdeňka Svěráka a režiséra Jiřího Menzela patří mezi nejúspěšnější české filmy osmdesátých let. S úspěchem se promítala v řadě evropských i zámořských zemí, získala na 10. mezinárodním filmovém festivalu v Montrealu Zvláštní cenu poroty a byla nominována na Oscara.

Hrají

János Bán
Marián Labuda
Rudolf Hrušínský
Petr Čepek
Libuše Šafránková
Jan Hartl
Miloslav Štibich
Oldřich Vlach

Tvůrci

Tvůrci 03
Autor
Jiří Menzel
Nenechte si ujít nová představení nebo vstupenky, přihlaste se k odběru newsletteru.
Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.