Zahajovací večer Festivalu Jiřího Menzela

Off–program
Slavnostní zahájení menzelovského festivalu, který Divadlo Bez zábradlí uvádí ve spolupráci s Nadačním fondem Jiřího Menzela
Koupit vstupenky

Termíny představení

Termíny představení 01
Nejsou žádné budoucí představení

Anotace

Anotace 02
Festival zahajujeme ve velkém stylu

V sobotu 23. dubna 2022 proběhne v Divadle Bez zábradlí ve spolupráci s Nadačním fondem Jiřího Menzela slavnostní zahájení  Festivalu Jiřího Menzela. A na co se můžete v tento mimořádný večer těšit?

V divadelním foyer si budete moci prohlédnout unikátní výstavu s názvem „Rozmarné cesty Jiřího Menzela“, která mapuje umělcův život.

Následovat bude program v hlavním sále, kterým provede moderátorka Hana Heřmánková. Ta na jevišti Divadla Bez zábradlí  uvítá řadu exkluzivních hostů, mezi kterými nebude chybět maďarský herec oblíbený představitel Otíka z filmu Vesničko má středisková János Bán, ale také řada osobností českého filmu a divadla. O hudební část večera se postará Leona Machálková a Rozálie Havelková.

Těšit se můžete nejenom na vzpomínky přátel a kolegů Jiřího Menzela, ale také na doplňující projekce, hudební vystoupení nebo unikátní dražbu předmětů, které jsou věnovány ve prospěch Nadačního fondu Jiřího Menzela, který v rámci slavnostního zahájení představí Olga Menzelová.

Výstava Rozmarné cesty Jiřího Menzela

Spoluautorkou a kurátorkou jedinečné výstavy, která bude mít slavnostní vernisáž 23. dubna v Divadle Bez zábradlí, je dlouholetá asistentka Jiřího Menzela Míla Řádová. Na výstavě budou k vidění unikátní fotografie mapující režisérův život.
Výstava věnovaná režiséru a herci Jiřímu Menzelovi je průřezem jeho pracovního i soukromého života od dětství až do posledních let. Umožní návštěvníkům vidět tuto významnou nejen českou, ale i světovou osobnost při práci na „place“, kdy vznikaly jeho slavné filmy, uvidí ho při zkouškách v divadle, připomenou se i jeho četné role ve filmu, v televizních filmech a na divadelních prknech.
Výstava bude obohacena o množství méně známých fotografií z jeho cest do zahraničí, z různých festivalů, filmových přehlídek nebo i ze soukromých cest. Zajímavou součástí jsou fotografie s kamarády herci a režiséry a různými osobnostmi celého kulturního světa. Z mnoha snímků je vidět, že ač bral Jiří Menzel svou práci velmi vážně, panovala zde pohoda a nechyběl ani humor, jemu tak vlastní.
Perličkou je sbírka zápalkových krabiček, které Jiří Menzel sbíral shromažďoval po celý život během cest po různých hotelích celého světa. Unikátní sbírka byla objevena u něj doma na půdě při přípravě podkladů k této výstavě.

Grafický vizuál nové exhibice vytvořili zástupci agentury Newman + friends (N.A.F. Praha).

Nenechte si ujít nová představení nebo vstupenky, přihlaste se k odběru newsletteru.
Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.