Zveme vás na Noc divadel!

Co nabídne 12. ročník celorepublikové divadelní slavnosti s podtitulem "Proměna"?

Na Noc divadel si Divadlo Bez zábradlí připravilo program pro nejmenší diváky i dospělé! Odstartujeme ji divadelní dílničkou pro děti i rodiče s Henie Hornáčkovou v divadelní kavárně OffStage, kde bude následovat scénické čtení Kafkovi Proměny. 

Divadelní dílnička S Henie

12.30 – 13.15

Tvůrčí divadelní workshop pro děti, který rozvíjí umělecké cítění dětí, jejich myšlení fantazii. Tématem Noci divadel je Proměna, tak i my zkusíme změnit zimu a přivolat jaro, taky se zkusíme proměnit jako housenka v nádherného motýla a zahrajeme si na další „jarní“ proměny. Nebude chybět tanec Makové panenky či rychlé změny emocí, tak, jak to dělají opravdoví herci.

Divadelní dílnička nabízí rodinám nejen jedinečný zážitek, ale především rozvíjí umělecké cítění dětí, jejich myšlení a fantazii. Rodičům pak dává možnost strávit aktivně čas se svými dětmi. Dílnička obsahuje improvizační a pohybová cvičení, námětové hry, práci s literárním textem, rytmická cvičení a trénink komunikačních schopností. Na konci divadelní dílny si rodiče s dětmi můžou vyzkoušet zahrát své vlastní představení.

Doporučený věk: 4 až 8let
Délka programu: 45min.
Kapacita dílničky je 25 dětí. Doporučujeme udělat si rezervaci předem.

Vstup dobrovolný.

Scénické čtení PROMĚNY od Franze Kafky

16.00 – 17.30
Scénické čtení povídky od Franze Kafky v neobvyklé interpretaci Dodo Gombára a Lucie Kolouchové. Povídku Proměna (v originále Die Verwandlung) napsal Franz Kafka v roce 1912 a patří mezi několik málo Kafkových děl, která vyšla ještě za jeho života. Kafka tehdy pracoval jako úředník a za spisovatele se nepovažoval –  psaní pro něho bylo odreagováním a s výsledky své literární činnosti byl častěji nespokojen než spokojen. A k Proměně byl ještě kritičtější než obvykle: tvrdil, že nedokáže pochopit, jak může psát takové „nechutné historie“. Přesto se Proměna stala jeho vůbec nejznámějším dílem a zařadila se mezi skutečné světové bestsellery.

Proměna se už dočkala mnoha uměleckých zpracování: pozoruhodnou divadelní adaptaci přineslo např. Divadlo Komedie v režii Arnošta Goldflama v roce 2003 nebo Švandova divadlo v režii Dodo Gombára v roce 2014. Na text Gombárovi adaptace se můžete těšit v podání herců Karla Heřmánka ml., Hany Heřmánkové, Petra Pospíchala, Nikol Kouklové, Marie Renčové Kružíkové a Matěje Votočka.

Kapacita míst v kavárně je 56 míst. Doporučujeme udělat si rezervaci předem. Vstup dobrovolný.


Nenechte si ujít nová představení nebo vstupenky, přihlaste se k odběru newsletteru.
Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.